Eskiz.com
ESKİZ'e hoşgeldinnn....
Bizden biri olmak için,ailemize katılıp hayatını yaşamak için...
HEMEN ÜYE OL!!! :)
Eskiz.com
ESKİZ'e hoşgeldinnn....
Bizden biri olmak için,ailemize katılıp hayatını yaşamak için...
HEMEN ÜYE OL!!! :)
Eskiz.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eskiz.com

**eskiz**

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Dergimiz Kasım ayında sizinle...
üye bulana +50 rep anında (: üye bulmak kutsal görev * online üyeye gerçekten çok ihtiyacımız var lütfen üye bulmamıza yardımcı olun ~

Kürt Açılımı

+4
Sümeyra
berika
!NuiSANcE!
dicle
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
!NuiSANcE!
Moderatör
Moderatör
!NuiSANcE!

Kadın
Nerdensn..?? : saNaNe!!!!!
Fan Club : Kürt Açılımı - Sayfa 2 Cfgh_c10
Ruh Halin : bulduu ilk yerden atlıycak :)
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue0 / 9000 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Teşekkür : 0

Kişisel
Kendinizi Tanıtın: Kalpsiz değilim...Sadece renksiz duygularım var....

Kürt Açılımı - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 12:39 am

hayal demiş ki:
peki onlar bize nasıl davranıolar???
benim tanıdıklarım gayet iyi davranıyorlar.
ayse_61
Dergi Görevlisi
Dergi Görevlisi
ayse_61

Kadın
Nerdensn..?? : TR@BZON
İş/Hobiler : öğrenci malesef:(
Lakap...??? : ayşecan (:
Fan Club : Kürt Açılımı - Sayfa 2 Bekirtn9
Ruh Halin : SaKiN
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue165 / 900165 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 7:23 am

!anniewilkes! demiş ki:
hayal demiş ki:
peki onlar bize nasıl davranıolar???

benimkilerde.....
Sümeyra
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı
Sümeyra

Kadın
Nerdensn..?? : Ankara
İş/Hobiler : Öğrenci^^
Fan Club : Kürt Açılımı - Sayfa 2 Untitl11
Ruh Halin : MutLu
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue400 / 900400 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Teşekkür : 5

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 12:54 pm

Ama sizin tanıdıkLarınızLa sınırLa gaLiba..
Hepsi için aynı şeyi söyLeyebiLirmisiniz?

Ayrıca doğuya gönüLLü oLarak gidende birçok kişi var..
Bu üLkede pkk sorunu oLmasa, doğuya giden insanLar öLdürüLmese doğu sürgün yeri oLarak kuLLanıLmaz, insanLar oraya gitmekten kaçmaz.
!NuiSANcE!
Moderatör
Moderatör
!NuiSANcE!

Kadın
Nerdensn..?? : saNaNe!!!!!
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue0 / 9000 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Kişisel
Kendinizi Tanıtın: Kalpsiz değilim...Sadece renksiz duygularım var....

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 1:10 pm

biz doğuya gereken önemi vermediğimiz için bugün doğu bu halde.....daha önce de söylediğim gibi amcam kars-digorda çalışıyor ve söylediğine göre günde sadece yarım saat sular akıyormuş...yani neredeyse bu adamlar bütün gün su olmadan yaşıyorlar.daha birkaç yıl öncesine kadar doktor bile yokmuş orda hatta insanlar sevdikleri, doktor olmadığı için öldüklerinden dağa çıkmışlar.lütfen biraz da onların açısından bakalım...
dicle
Admin
Admin
dicle

Kadın
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue100 / 900100 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Teşekkür : 7

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 1:17 pm

arkadaşlar ben hala sorduğum sorunun cevabını alamadım.sizin öneriniz ne??sümeyra galiba hükümetin değişmesini istiyo.çözüm bu mu yani.kürtleri dağlara bu hükümet mi çıkardı?
https://eskiz.4umer.com
ayse_61
Dergi Görevlisi
Dergi Görevlisi
ayse_61

Kadın
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue165 / 900165 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 1:49 pm

bence hükümetle de alakası yok..
benim amacım şu..
doğudaki halka iş birliği içine girmek pkk'ya yardım eden kaynakları kurutmak....
adamlar dağda aç kalırsa sizce dağa çıkabilir mi daha???
bi yerlerden cesaret buluyolar da çıkıyolar...
dicle
Admin
Admin
dicle

Kadın
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue100 / 900100 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 2:09 pm

çok mantıklı bence??başka fikri olan yokmu??yapılmaya çalışılan şeyleri eleştirmek dışında??
amonRA
Hevesli Uye
Hevesli Uye
amonRA

Kadın
İş/Hobiler : doğa fotoğrafları,yunan ve mısır mitolojileri
Lakap...??? : Mrs.Cullen
Rep :

Teşekkür : 9

Kişisel
Kendinizi Tanıtın: I love Edward too much!!!

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 5:39 am

ayse_61 demiş ki:
!anniewilkes! demiş ki:

benimkilerde.....
çok şükür tanıdıım bi kürt yok.ama malum terör örgütünden,meclisteki malum partiden ve hatta yaptıkları herşeyden nasıl davrandıkları ve davranacakları belli oluo.denir ya görünen köy kılavuz istemez.hem benim demek istediim doğuda yaşadıkları için -olmadıkları halde- kürt die anılan insanlar diil.sonradan gelip yurdu bölmek isteyenlerden bahsediyorum.
çözüm yolu olarak da bence en iisi kendi içimizde olup da karşı tarafa çalışan insanları -tatlı dille veya değil-ayıklamak.zaten sonrasında geriside gelir.
Sümeyra
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı
Sümeyra

Kadın
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue400 / 900400 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 10:28 am

ayse_61 demiş ki:
benim amacım şu..
doğudaki halka iş birliği içine girmek pkk'ya yardım eden kaynakları kurutmak....

Bizim haLkla işbirLiği yapmamız hiçbişeyi değiştirmez, çünkü bu adamLar büyük çoğunLukLa bizden değiL Amerika'dan besLeniyoLar.
Bütün siLahLarını, yiyecek, içecek vb Amerika'dan temin ediyoLar..
Amerika'yıda kurutmak isteyen, yada yapabiLeceğine güvenen varsa buyursun yapsın, gider eLini öperim..

Benim önerim açıkcası herkese ters geLecek adım gibi biLiyorum ama yinede söyLeyim..
1.oLarak bu hükümetin değişmesi, yerine daha yürekLi, daha cesaretLi adam akıLLı insanLarın geLmesi..
Sonrasında da bi operasyonLa dağdaki bütün o teroristLerin yok ediLmesi, ya öLdürsünLer yada hepsini tutup atsınLar hapise.
Bu üLkenin ordusu ve miLLeti bunu yapamayacak güçte değiL..
Bu dünyada bizim ordumuzdan, bizim miLLetimizden daha yürekLi, daha cesaretLi kimse yoktur eminim..
Hı şimdi diyeceksiniz ki savaş istiyosun.
KesinLikLe hayır amacım bu değiL, anLamak isteyenLer zaten ne demek istediğimi anLamışLardır, diğerLerine diyecek bişeyim yok, çünkü ne kadar çabaLarsam çabaLayım düşünceLerimi anLamak istemeyecekLer ve ben düşündükLerimi kimseyede zorLa kabuL ettiremem..
ayse_61
Dergi Görevlisi
Dergi Görevlisi
ayse_61

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 11:57 am

sümeyra0915 demiş ki:
ayse_61 demiş ki:
benim amacım şu..

Bizim haLkla işbirLiği yapmamız hiçbişeyi değiştirmez, çünkü bu adamLar büyük çoğunLukLa bizden değiL Amerika'dan besLeniyoLar.
Bütün siLahLarını, yiyecek, içecek vb Amerika'dan temin ediyoLar..
Amerika'yıda kurutmak isteyen, yada yapabiLeceğine güvenen varsa buyursun yapsın, gider eLini öperim..

Benim önerim açıkcası herkese ters geLecek adım gibi biLiyorum ama yinede söyLeyim..
1.oLarak bu hükümetin değişmesi, yerine daha yürekLi, daha cesaretLi adam akıLLı insanLarın geLmesi..
Sonrasında da bi operasyonLa dağdaki bütün o teroristLerin yok ediLmesi, ya öLdürsünLer yada hepsini tutup atsınLar hapise.
Bu üLkenin ordusu ve miLLeti bunu yapamayacak güçte değiL..
Bu dünyada bizim ordumuzdan, bizim miLLetimizden daha yürekLi, daha cesaretLi kimse yoktur eminim..
Hı şimdi diyeceksiniz ki savaş istiyosun.
KesinLikLe hayır amacım bu değiL, anLamak isteyenLer zaten ne demek istediğimi anLamışLardır, diğerLerine diyecek bişeyim yok, çünkü ne kadar çabaLarsam çabaLayım düşünceLerimi anLamak istemeyecekLer ve ben düşündükLerimi kimseyede zorLa kabuL ettiremem..

sümeyra bişey söyliyim mi??
Amerika amerika diyosun ama Amerika'ya bu fırsatı veren yine biziz....
Bide önceden de dediğim gibi doğudaki halkın çoğu istemiyo zaten PKK'yı...
Çünkü onlar PKK'ya ne kadar evlat verdiler haberin var mı senin??.....
Bizim onlara sahip çıkmamız gerekiyo..
Dağdaki 3-5 kendinibilmezin onları kandırmasına izin vermememiz gerekiyo...
Ve bunu başaracak olan da yine biziz....

bu arada operasyon operasyon diyosun da...
şimdiye kadar yaptığımız neydi?????
hangisini yok edebildin???
onlar yüzünden ne akdar şehit verildi..
bunu hepimizz biliyoruz...
artık bu milletin bir şehite daha dayanacak yüreği olduğunu sanmıyorum ben...
Sümeyra
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı
Sümeyra

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:49 pm

Madem doğudaki haLk pkk'yı istemiyo neden o örgüte katıLıyo??
Yada neden çocukLarı, yiğenLeri, kardeşLeri o örgüte katıLırken ses çıkarmıyo??
Amerika'ya o fırsatı bizde sağLıyoruz ama bizden daha çok yaLakaLığını yapan o kadaaar çok üLke varki..
Bizim şimdiye kadar yaptığımız çok ufak çapLı şeyLerdi, benim dediğim operasyon bu değiL..
Ayrıca o pkk'yı haLkın içine bu kadar sokarsak, o operasyonLarın hiçbiri başarıLı oLmaz zaten.
Bu miLLetin bir şehite daha dayanacak gücü kaLmadı evet ama madem öyLe neden bu insanLarı bu kadar korumaya çaLışıyouruz??
Neden haLkın içine katma çabasındayızz ??
ayse_61
Dergi Görevlisi
Dergi Görevlisi
ayse_61

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 4:39 pm

cnm bnm doğudaki halk zaten çocuklarını isteyerek göndermiyo..
hadi gönderen olsa bile bu o kadar az ki..
hangi anne,baba evladını bilerek ölüme gönderir...
onları daha doğrusu gençleri kandırıyolar..
ve biz hiç bişey yapamıyoruz...
eğer bi doktoru bile kandırabiliyorsa dağdaki pkk biz gerçekten hiç ama hiç bişe yapamıyoruz demektir...

Bu arada doğudaki PKK'nın suçunu masum halka yükleyemeyiz...
Onlar sırf Kürt diye ona 2.sınıf insan muamelesi yapamayız yada onları halkın dılşında tutamayız...
dicle
Admin
Admin
dicle

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 4:06 am

ayrıca sümeyra onları savunuyosunuz demişsin ama biz teröristleri savunmuyoruz.beyni yıkanmaya çok müsait küçük masum çocukları savunuyoruz
hatırlarsanız çok kısa bi zaman önce türkiye ıraka asker çıkarmıştı teröristler yüüznden.ama nooldu bu ülkede hala şehitler veriliyo.
benim yengem de akpden millet vekili.amcamda zaman gazetesi yazarı.ama hiç sanmıyorum ki onlar amerikanın köpekliğini yapıyolar.

bu ülkeyi bölen diyip duruyosunuz.esas bu ülkeyi içten bölen başka birileri varmış.o kdr savunulsada aslında burda konuştuğumuz pkkya yardım eden birileri.bırakın şimdi amerikayı önce kendi içimizdekilere bakalım.
berika
SüPeR MoD
SüPeR MoD
berika

Kadın
Ruh Halin : normale döndü (:
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue140 / 900140 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Teşekkür : 3

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 9:55 am

aslında haklısınız.benim de tanıdığım gerçekten iyi kürtler var.içimizi çözelim diyosunuz,hükumet de bunun için uğraşıyo ama neden hiçbir sonuç alınamıyo anlayamıyorum.
Sümeyra
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı
Sümeyra

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 6:21 am

Evet bü üLkede içten içe bizi yok etmeye çaLışanLar var..
Oda pkk.
Ayrıca doğuda aiLesinden bir kişi biLe Bu örgütte oLmayan insan varmı ??
wiwi*
Admin
Admin
wiwi*

Kadın
Nerdensn..?? : Suomi~
İş/Hobiler : ..kitaplar^
Lakap...??? : prensess (:*
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue110 / 900110 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Kişisel
Kendinizi Tanıtın: -Poe*'^

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 10:41 am

bu konuda söyleyecek çok şeyim var Kürt Açılımı - Sayfa 2 46176: biraz uzun olacak ama okursanız sevinirim Kürt Açılımı - Sayfa 2 46176:

ilk olarak ; ilkokuldaki tarih öğretmenimiz bu konuda birçok yazı okumuş, hatta birşeyler yazmış biriydi , onun dediğine göre türkler ve kürtler eskiden birlikte yaşıyormuşlar , dağdakine kürt ovadakine türk demişler ..

birincisi hepsinin içinde devlet kurma gibi bi idealleri olduğuna inanmıyorum ben , çünkü kurstaki bir hocayla bu konuda konuşuyorduk dedi ki onun bir oda arkadaşı varmış , hakkariliymiş , nesin diye sorduklarında kürdüm demiş hocamız irkilince , ama öyle olmaktan utanıyorum demiş ..

ama içinde olanda bayağı bir ağır duygulu oluyor .. mesela annemin kuzeni ağrıda polislik yapmıştı , türk diye 1 lira olan bir ekmeği onlara 3 liraya satıyordular .. kendilerine çok güveniyorlar birde .. bilmiyorlarki bugün onlara destek verenler ilerde devlet olduklarında yardımı kesecekler bugün sadece onları kullanıyorlar .. babam bilmiyorum hangi olaydı ama yine Türkiye'yi geçmişte sarsmış bir olaydan konuşuyorken bir gecede bitmişti sabah uyandığımızda Türkiye değişmişti demişti .. İstese devlet şimdi şıp diye temizleyebilirmiş devletin devlet sınırları içinde gücünün yetemediği birşey olmazmış pkkyı .. ama bir çıkarları var demekki ..

devletin kürt tv vb. propagandaları onları kazanmak için güya ama bu saatten sonra bence işe yaramayacak şeyler .. ancak onların 'ün'lerini yayacak birşey .. ben saçma buluyorum şahsen ..

bıkmayıp buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim (:
amonRA
Hevesli Uye
Hevesli Uye
amonRA

Kadın
Rep :

Kişisel

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 16, 2009 2:52 pm

dicle demiş ki:

bu ülkeyi bölen diyip duruyosunuz.esas bu ülkeyi içten bölen başka birileri varmış.o kdr savunulsada aslında burda konuştuğumuz pkkya yardım eden birileri.bırakın şimdi amerikayı önce kendi içimizdekilere bakalım.
aynenn katılıyorum
Sümeyra
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı
Sümeyra

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 16, 2009 5:08 pm

Cansu'cum bu devLetin bi çıkarı yok bence..
Bu devLet korkuyo ve akLı başında oLan, mantıkLı düşünen bi insan yok şuan bu devLetin başında..
wiwi*
Admin
Admin
wiwi*

Kadın
Rep :
Kürt Açılımı - Sayfa 2 Left_bar_bleue110 / 900110 / 900Kürt Açılımı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Kişisel

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ağus. 17, 2009 5:53 am

kızım var yaa Kürt Açılımı - Sayfa 2 46176: Kürt Açılımı - Sayfa 2 46176: Kürt Açılımı - Sayfa 2 46176:
Sümeyra
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı
Sümeyra

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ağus. 17, 2009 2:36 pm

Kim var =S
wiwi*
Admin
Admin
wiwi*

Kadın
Rep :

Kişisel

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Ağus. 18, 2009 3:28 am

çıkarı Kürt Açılımı - Sayfa 2 46176:
ayse_61
Dergi Görevlisi
Dergi Görevlisi
ayse_61

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 23, 2009 1:59 pm

sümeyra0915 demiş ki:
Evet bü üLkede içten içe bizi yok etmeye çaLışanLar var..
Oda pkk.
Ayrıca doğuda aiLesinden bir kişi biLe Bu örgütte oLmayan insan varmı ??

cnm benim halamlar fala hep doğuda yaşıyolar...
çok küçüklükten beri..
bingöl'de..
babam orda okumuş...
demek ki olmayan varmış demi..

bide babam anlatmıştı..
önceden kürtlerle türkelr ööyle kardeş gibiymişler ki..
birbirlerine kız alıp veriyolarmış..
ve hala daha bunu yapan var...

bizim işimiz doğudaki halkla diil..
dağdaki pkk yla olmalı bence...
amonRA
Hevesli Uye
Hevesli Uye
amonRA

Kadın
Rep :

Kişisel

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 4:24 am

bizim işimiz doğudaki halkla diil..
dağdaki pkk yla olmalı bence...[/quote]
aynen katılıyorum ayşe.ztn bu devletin bu noktaya kadar gelmiş olması batıda yaşayan insanların doğuda yaşayanları her zaman hor görüp dışlamasından kaynaklanmıo mu???
bunu hep söylüyorum yine söyliycem.doğuda yaşayan her insan kürt değildir.kürt olsa bile pkklı değildir.ikisi çok farklı şeyler
benim yaşadıım yer de yurdun doğusunda.ama ben kürt değilim ve müslümanım .ayrıca burda 1 gün bile terör olayına rastlamadım.gerektiinde yurt savunmasına sonuna kadar katılırım.yurdu bölmeye çalışanlar diğerlerine her zaman doğunun terör bölgesi olduunu dikte ettirmeye çalışıolar.bence insanlar bunlara kanmamalı ve görmeden,bilmeden hiçbir şekilde yargıda bulunmamalı...
Sümeyra
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı
Sümeyra

Kadın
Rep :

Kişisel
Kendinizi Tanıtın:

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 6:19 am

Canımm ben görmeden biLmeden yargıLamıyorum..
Benimde arkadaşLarım, tanıdıkLarım var doğuda yaşıyoLar kürtte değiLLer ama her nasıL oLuyosa onLardan da pkk ya dahiL oLmuş oLanLar var..
KürtLerde tanıyorum çok iyi insanLar aama bi doğua bi pkk muhabbeti açıLıncada pkkYı savunmadan geri kaLmıyoLar..
Ya şu bi gerçek değiLmi, bütün kürtLerin içinde bi Kürdistan kurma çabası yokmu??
Bu üLke toprakLarında Kürdistan'ı kurmak istemiyoLarmı??
HEpsi istiyo bence.
Bu kabuL ediLmesi gereken bi gerçek bence..
amonRA
Hevesli Uye
Hevesli Uye
amonRA

Kadın
Rep :

Kişisel

MesajKonu: Geri: Kürt Açılımı   Kürt Açılımı - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 27, 2009 9:58 am

cnm ben bunu sana ya da tartışma ortamı olsun die yazmadım.sadece kendi fikrimi belirttim.kürdistan devleti kurma konusuna gelince bu konuda gerçekten bişe diyemiycem.çünkü kesin bir bilgim yok.ama öte yandan görünen köy de kılavuz istemio.yine de bunların hepsini kürtlerin üstüne atamayız.malum işin içinde bizden olanlar da var,farklı azınlıklar da var,daha başka insanlar da var...
anlayacağın bu böyle uzayıp gidio...

Kürt Açılımı
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki