Eskiz.com
ESKİZ'e hoşgeldinnn....
Bizden biri olmak için,ailemize katılıp hayatını yaşamak için...
HEMEN ÜYE OL!!! :)
Eskiz.com
ESKİZ'e hoşgeldinnn....
Bizden biri olmak için,ailemize katılıp hayatını yaşamak için...
HEMEN ÜYE OL!!! :)
Eskiz.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eskiz.com

**eskiz**

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Dergimiz Kasım ayında sizinle...
üye bulana +50 rep anında (: üye bulmak kutsal görev * online üyeye gerçekten çok ihtiyacımız var lütfen üye bulmamıza yardımcı olun ~

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili anekdotlar

YazarMesaj
RoSeNiHaL
Üye
Üye
RoSeNiHaL

Kadın
Nerdensn..?? : Ankara
Ruh Halin : ÜzGün
Rep :
Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili anekdotlar Left_bar_bleue5 / 9005 / 900Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili anekdotlar Right_bar_bleue

Teşekkür : 0

Kişisel
Kendinizi Tanıtın: Ankara'da oturuyorum.Milli piyango anadolu lisesinde lise 3 ögrencisiyim.GS taraftarıyım..

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili anekdotlar Empty
MesajKonu: Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili anekdotlar   Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili anekdotlar Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 2:51 am

izmir kurtulur, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket edecekler. Trene binerler kompartımana çekilirler.

Ertesi gün kompartmanın kapısını yaveri çalar, Ata açar; yorgun, bitkin, kravatını yıkamaktadır.

Yaveri: "ya paşam bu ne hal hiç uyumadınız herhalde niye böylesiniz?" der.
Ata: "kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşsunuz. Kolumu yastık yaptım ağrıdı, setremi yastık yaptım üşüdüm. bende uyumadım kalktım." der.
Yaveri: "aman paşam! Birimize haber vereydiniz hemen size bir yastıkla battaniye getirirdik!" der.

Ata der ki: "Geç farkettim hepiniz en az benim kadar yorgundunuz. Hiçbirinize kıyamadım, önemli olan benim uyumam değil milletimin rahat uyuması".

baska bir anekdot:

Cumhuriyet'in ilânından sonra istanbul'da bir resepsiyon verilir.
tüm dünya ülkelerinin elçileri ve ateşeleri de davet edilir.

davet güzel bir şekilde devam etmektedir fakat ingiliz ateşesi olan binbaşının bakışları mustafa kemal'in gözünden kaçmaz.
bütün davet boyunca kendisine dik dik bakmıştır ve bakmaya devam etmektedir.
ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir.
yaver Mustafa Kemal'e şöyle der:

- paşam kendisine neden ters bir tavır takındığını sordum, o da bana Mustafa Kemal'in Çanakkale'de babasını öldürdüğünü söyledi.

bunun üzerine Mustafa Kemal şöyle der:

- git sor bakalım babasinin canakkale de ne isi varmis?

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili anekdotlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-